Online Inspiratietour Energiebeheersystemen

20-03-2026

De eerste stap naar energiebesparing is inzicht in het energieverbruik van de kapitaalgoederen. Een energie beheersysteem (EBS) helpt hierbij. Grote energieverbruikers zijn volgend jaar zelfs verplicht zo'n systeem te opereren. Maar ook de kleinere verbruikers kunnen profiteren van een EBS.

Door nieuwe regels in de Europese Energie-Efficiëntie Richtlijn (EED) moeten bedrijven zich gaan voorbereiden op een verplicht energiebeheersysteem. Vanaf 2027 geldt de ISO 50001-norm voor bedrijven die meer dan 85 terajoule (TJ) energie per jaar gebruiken. Dat is ongeveer hetzelfde als 23,6 miljoen kWh stroom of 1,35 miljoen m³ aardgas. Deze bedrijven moeten dan laten zien dat zij hun energiegebruik stap voor stap verbeteren en goed bijhouden.

In deze online inspiratietour laten we experts aan het woord over de invoering van een dergelijk systeem. En delen we uiteraard succesvolle casussen van bedrijven die al profiteren van een dergelijk systeem.

Meer weten

EED-auditplicht

Interview Carlos Kampen

Inspiratietour Energiebeheersystemen

Cookie-instellingen