Laat je informeren over de nieuwe subsidieronde van het Innovation Fund 

04-12-2025

Op 3 december 2025 publiceerde de Europese Commissie een nieuwe oproep voor het Innovation Fund. RVO en de Europese Commissie organiseren daarom een aantal evenementen voor geïnteresseerden. 

Branches

Keramische industrie
Levensmiddelenindustrie
Chemische industrie
Metallurgische industrie
Papier- en kartonindustrie
Glasindustrie
Afval- en recyclingsector
ICT-sector
Olie- en gasexploratiebedrijven
Kunststoffenindustrie

Industrieclusters

Cluster Chemelot
Cluster Noord-Nederland
Cluster Noordzeekanaalgebied
Cluster Rotterdam-Moerdijk
Cluster Zeeland/West-Brabant
Cluster 6
Cluster 7

Industrieroutes

CC(U)S en negatieve emissies
Elektrificatie
Waterstof
Proces-efficiëntie en restwarmte
Circulariteit

Het Innovation Fund geeft steun aan projecten die bijna marktrijpe innovaties commercieel toepassen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Het Europese fonds steunt zowel investeringskosten als operationele kosten. Aanvragers kunnen tot 60% van de netto projectkosten vergoed krijgen. De subsidie helpt bedrijven om innovatieve koolstofarme technologieën te demonstreren en naar de markt te brengen. In het bijzonder biedt het Innovation Fund goede kansen voor zogenoemde ‘kleine’ en ‘middelgrote projecten’. Deze categorie is erg belangrijk voor Nederlandse bedrijven. 

Informatiebijeenkomsten 

10 december: online Info Day door de Europese Commissie over de Innovation Fund 2025 Heat Auction.  
Meer informatie: Innovation Fund 2025 Heat Auction Info Day - European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency 

10 december: online Info Day door de Europese Commissie over de Innovation Fund 2025 Hydrogen Auction.  
Meer informatie: Innovation Fund 2025 Hydrogen Auction Info Day - European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency 

16 december: online Info Day van de Europese Commissie over de Innovation Fund 2025 Net-Zero Technologies (NZT) Call. 
Meer informatie: Innovation Fund 2025 Hydrogen Auction Info Day - European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency 

National Info Day  

RVO organiseert op 26 januari 2026 een National Info Day over het Innovation Fund. De informatiedag bestaat uit een webinar over de IF25-oproepen verzorgd door de Europese Commissie. Er is ruime gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook is er beperkte gelegenheid om een voorgenomen aanvraag in een besloten gesprek met de Commissie op kantoor van RVO te bespreken. Je registreert je voor het webinar via de website van RVO.  Meer informatie over het programma wordt later bekend gemaakt.

Schrijf je in

Extra ondersteuning 

Vragen? 

Heb je vragen? Neem dan contact op met innovationfund@rvo.nl

Afbeeldingen

X (voorheen Twitter)

Cookie-instellingen